Kurumsal Kimlik Tasarım

Bir kuruluşun görsel kimliği veya ana planı, bir kuruluşu tutarlı ve entegre bir şekilde temsil eden açık ve şeffaf bir görsel iletişimin kuralı ve altyapısıdır.

Bir şirketin sahip olduğu kimlik tasarım, inşa ettiği, uyguladığı ve söylediği şeyin mükemmel bir yansımasıdır. Görsel bir şaheser, bir organizasyonun sadece bir işareti, logosu veya imzası değildir. Daha ziyade, bir organizasyonun tüm sütunlarını içeride ve dışarıda birbirine bağlayan görsel ortak paydadır.

Tek tip ve entegre bir görsel kimlik sunmanın amacı, kamuoyunda özel ve olumlu bir imaj yaratmak ve aynı zamanda firmanın görsel kimliğini korumaktır. Kapsamlı görsel tasarım, her yerde görünen ve motive eden bir organizasyonun yüzünün sürekli bir hatırlatıcısıdır. Kapsamlı bir görsel tasarım, bir kuruluşun kişiliğinin, güvenilirliğinin ve çalışma tarzının görsel bir ifadesidir.

Bir kuruluşun çalışmasının ve ediniminin görsel kimliği, kuruluşun değerlerini ve profesyonelliğini en yüksek uluslararası standartlara olan bağlılığını yansıtır.

Kapsamlı bir görsel kimlik, organizasyonun birleşik ve tek tip bir imajını oluşturur. Tabelalardan ve ofis kağıtlarından reklam panolarına, dağıtım makinelerinin gövdesinden her yerde reklamın tarzına ve bağlamına kadar, organizasyonun farkındalığını artırır ve nihayetinde potansiyeli artırır.

Kapsamlı görsel kimlik, kuruluşun markasına veya ürününe yatırım yaparak güç, güvenilirlik ve katma değer kazandıracak güçlü bir araçtır.

Leave a Reply